Moto Klemens

O motoryzacji w wolnych chwilach

Wpisy

 • wtorek, 15 września 2015
 • piątek, 13 lutego 2015
  • Systemy bezpieczeństwa w samochodach

   Współczesne samochody są niezwykle bezpieczne. Posiadają wiele systemów bezpieczeństwa, które sterowane są elektrycznie. W ten sposób jazda nimi jest nie tylko komfortowa, ale dająca poczucie, że nawet podczas niekorzystnych warunków drogowych jesteśmy w stanie bez ryzyka dojechać do określonego miejsca. Obecnie najważniejszym systemem podwyższającym bezpieczeństwo są poduszki powietrzne. W nowych samochodach jest ich co najmniej kilka – przednia dla kierowcy i pasażerów oraz poduszki boczne (dla osób siedzących z przodu). Dzięki nim w razie wypadku jesteśmy w stanie złagodzić przeciążenia i w ten sposób wyjść bez większych obrażeń. Samo zderzenie się z poduszką nie należy do najprzyjemniejszych, ale i tak z pewnością jest to znacznie lepsze odczucie niż uderzenie głową z ogromną prędkością w kierownice. Poduszki powietrzne potrafią uratować życie i jest to fakt. Każdy kto mówi, że są one zbędne nie wie co mówi. Podobnie jest w przypadku pasów bezpieczeństwa – one również chronią nas przed uderzeniami i sprawiają, że nie jesteśmy w stanie wypaść przed przednią szybę.
   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Systemy bezpieczeństwa w samochodach”
   Tagi:
   Autor(ka):
   motoklemens
   Czas publikacji:
   piątek, 13 lutego 2015 12:54
 • piątek, 06 lutego 2015
  • Problemy z jazdą w trudnych warunkach

   Polska jest krajem, w którym występuje jeden z najwyższych współczynników wypadków drogowych. Jest to niezwykle niekorzystna statystyka, która powoduje, że sami powinniśmy coś w tym kierunku zrobić i zmienić taki stan rzeczy. Mówi się, że jedna osoba nie jest w stanie niczego zmienić. Może i nie, ale przynajmniej my będziemy bezpieczniejsi na drodze. Jeżeli uda się nam uniknąć chociażby jeden wypadek i tak będzie to spory sukces. Nawet niewielkie stłuczki mogą mieć poważne konsekwencje – zarówno finansowe, jak i zdrowotne. W wielu wypadkach ludzie giną, a niektórzy zostają poważnie poturbowani i w konsekwencji sparaliżowani na zawsze. Ze względu na to powinniśmy zachować ostrożność i nie narażać też innych osób na możliwość wypadku. Wiele młodych osób porusza się po drogach bardzo brawurowo. Uważają oni, że nie jest to nic trudnego i że mogą sobie pozwolić na tego rodzaju jazdę. Często kończy się to bardzo niekorzystnie dla takich osób.
   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   motoklemens
   Czas publikacji:
   piątek, 06 lutego 2015 13:53
 • czwartek, 29 stycznia 2015
 • poniedziałek, 05 stycznia 2015
  • Badanie techniczne samochodu

   Każdy właściciel samochodu musi być przygotowany do tego, że raz w roku przyjdzie mu udać się na stację diagnostyczną w celu uzyskania dokumentu pozwalającego pojazdowi poruszać się po naszych drogach. Z jednej strony jest to bardzo dobre posunięci, bo wymaga od kierowców dbania o swoje samochody i co za tym idzie drogi w teorii są bardziej bezpieczne. Z drugiej natomiast i tak większość osób potrafi załatwić sobie badanie techniczne u kogoś znajomego nawet jeżeli samochód, delikatnie mówiąc, nie nadaje się do poruszania się po drodze. Dlatego też głośno mówi się o tym żeby zaostrzyć prawo w tym kierunku i wyeliminować takie pojazdy z dróg. Kolejni posłowie wpadają na genialne pomysły, które w większości przypadków oderwane są od rzeczywistości i uderzą w kieszeń zwykłego obywatela. Czy ma to jednak większy sens?
   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   motoklemens
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 05 stycznia 2015 14:04